Home page > Aktuality > Za válečné veterány máme naběháno přes 2 500 km

Za válečné veterány máme naběháno přes 2 500 km

„Běh pro válečné veterány okolo republiky“ je každým rokem velkou akcí, které se s velkým nadšením rádi účastníme. Společnými silami jsme podpořili nejenom válečné veterány, ale také Vojenský fond solidarity.

 

Tradiční „Běh pro válečné veterány okolo republiky“ odstartoval symbolicky dne 8. května v 8:05 hodin. Přesně v tento den si připomínáme 76. výročí ukončení druhé světové války. Hlavním cílem běhu je připomenout si vojenské tradice a válečné veterány, kteří bojovali za svobodu našeho národa. Dalším důležitým aspektem běhu je možnost přispět do Vojenského fondu solidarity, jenž pečuje o vojáky a jejich blízké. Projekt celoarmádního běhu podpořila v tomto roce opět společnost ČEZ, ta díky aplikaci Pomáhej pohybem věnovala za uběhnuté kilometry částku v hodnotě 100 000 Kč.

Charitativní běh na podporu válečných veteránů a Vojenského fondu solidarity trval přesně 18 dní. Za tu dobu jsme uběhli přes neuvěřitelných 2 500 km. Běhalo se všude a za každého počasí. V cílové rovince jsme se setkali s více než dobrým pocitem.

Potěšilo mě, že se do letošního Běhu pro válečné veterány okolo republiky“ zapojilo tolik příslušníků našeho útvaru. Chtěl bych ocenit přístup zástupce velitele praporu Čestné stráže AČR majora Tomáše Ševčíka, díky kterému se nám podařilo zorganizovat dva útvarové běhy do Královské obory Stromovka v počtu přibližně 50 sportovců. Nakonec jsme za Posádkové velitelství Praha přispěli 2561,55 kilometry do celkového počtu, což vnímám jako velkou vzdálenost na útvar čítající přibližně 150 vojáků. Věřím, že i do dalších let se tato vydařená akce podaří kolegům z Náměště nad Oslavou zorganizovat a třeba už i ve formě „běhu kolem hranic“ naší vlasti, dodává nadšeně Jan Migdau, starší důstojník operační skupiny a náčelník tělovýchovy.

Děkujeme všem – běžcům za nasazení, ale také těm, kteří přispěli částkou do Vojenského fondu solidarity zakoupením náramku. Příští rok zase na startu!

Fotogalerie

Nahoru