Home page > Aktuality > Výchovně vzdělávací koncert pro děti aneb „S písničkou do pohádky předvánočním časem “

Výchovně vzdělávací koncert pro děti aneb „S písničkou do pohádky předvánočním časem “

Děti z Mateřské školy Čínská se tento týden konečně dočkaly hudebních hádanek a poutavých hudebních příběhů, které jim pravidelně v předvánočním čase zprostředkovávají vojenští hudebníci Ústřední hudby AČR.

 

Mohou mít tóny barvu? Jaký je to hudební nástroj a jak zní? Kdo je to koncertní mistr? Zajímavosti ze světa tzv. klasické hudby, která vůbec nemusí být tak vážná, jak se na první poslech může zdát.

 

Nenáročnou formou se během výchovně vzdělávacího koncertu vojenští hudebníci zaměřili na poslechovou činnost, podporu pěveckého projevu, získávání poznatků o hudebních nástrojích a rozvíjení hudební paměti dětí předškolního věku.

 

V první části koncertu se děti dozvěděly zajímavosti o vybraných hudebních nástrojích. Například zjistily, jak a z čeho se hudební nástroj vyrábí, viděly, jak se na něj hraje, a hlavně jej slyšely znít. V další části programu se malí posluchači seznamovali s nejmenší hudební formou, kterou je píseň. Vše bylo prokládáno mnoha vánočními melodiemi a hudebními ukázkami ze známých pohádek. Takže děti byly neustále v kontaktu s „živě“ znějící hudbou.


                                                 

Fotogalerie

Nahoru