Home page > Aktuality > Rockový dárek ke Dni válečných veteránů

Rockový dárek ke Dni válečných veteránů

Ústřední hudba AČR spolu se sólistkou Naďou Válovou natočila hudební novinku s názvem "SNAD VRÁTÍ SE BRZY". Překrásná rocková balada vychází zcela záměrně 11. listopadu.

„Život plynoucí beze strachu z jakéhokoliv nebezpečí! Takový život, je možný jen bez válek a jejích následků. A proto s úctou a poděkováním českým vojákům, za pocit bezpečí, vznikla tato píseň ve spolupráci s Ústřední hudbou Armády České Republiky, mou kapelou a přáteli,“ vysvětluje zpěvačka Naďa Válová svoji účast v projektu „Díky Vám“, který má za cíl poděkovat složkám Integrovaného záchranného systému a AČR za jejich práci a nasazení, zejména v době koronavirové krize.

Poprvé byla píseň s názvem MILIM uvedena v hebrejštině na Eurovision Song Contest 2010. Velitel Ústřední hudby podplukovník Jaroslav Šíp k tomu doplňuje: „Jedná se o původní rockovou baladu, jejíž hlavním tématem je lidské odloučení. Odloučení přátel, partnerů, rodičů od jejich dětí, tedy to, co je pro vojenský život velmi typické. “

Pro interpretaci české verze s názvem „Snad vrátí se brzy“ textaře Vlády Gryce byl zcela záměrně vybrán hlas jedinečné šansoniérky a držitelky Ceny Anděl, Nadi Válové. Zástupce velitele hudby major Patrik Spinek, který se podílel na režii nově natočené písně, k tomu dodává: „Hlas Nadi Válové je momentálně jedinečným na české hudební scéně svou osobitou barvou a silou. Jsme přesvědčeni, že v její nezaměnitelné interpretaci bude celé téma písně předáno posluchačům s patřičnou vahou. Věřím, že píseň bude v českých rádiích tak úspěšná jakou se stala ve Francii a Velké Británii.“

V rámci projektu Díky Vám bude postupně nahrána asi desítka písní, která dá vzniknout celému CD, následně i videoklipům, jejichž vysílání se předpokládá jak na komerčních, tak státních televizích.

„Ústřední hudba AČR se velmi ochotně zapojila do projektu Díky Vám a využila příležitosti poděkovat svým kolegům – vojákům, kteří s velkým nasazením sloužili v této nelehké době a pro které by tato skladba měla být alespoň skromným hudebním dárkem,“ vysvětluje velitel Ústřední hudby podplukovník Jaroslav Šíp.

mjr. Eva Cajthamlová, Posádkové velitelství Praha

Fotogalerie

Nahoru