Home page > Aktuality > Nezvyklá návštěva na Posádkovém velitelství Praha

Nezvyklá návštěva na Posádkovém velitelství Praha

Sympatický, vstřícný, se zájmem o vše vojenské, takový je devítiletý Jan Štokr z Lubna.
 
Jeho nadšení se odrazilo v tvůrčí činnosti, kdy tento chlapec po návštěvě pietního aktu v Kobyliské střelnici, sestavil model tohoto aktu za pomocí Lega a vyjádřil tak pocity svým dětským pohledem.
 
Velitele Posádkového velitelství Praha plk. gšt. Ing. Radka Šíbu Honzův model natolik nadchl, že se s ním chtěl osobně setkat a pozval ho k nám na návštěvu.
 
Honza pozvání přijal a společně se svými rodiči dorazili na náš útvar. Ihned po příjezdu položili se svým otcem k bustě generála Tomáše Sedláčka květinu a vzdali tak hold tomuto válečnému hrdinovi. Po přijetí u velitele je vrchní praporčík útvaru nprap. Pavel Duben doprovodil na síň tradic, kde malému Honzovi a jeho rodičům v krátkosti představil náš útvar. Následovala ukázka zbraní, ze které byl Honza nadšený. Každou z nich si totiž mohl osahat a vyzkoušet. Překvapila ho váha smutečního samopalu vz. 58P, neboť takovou tíhu podle jeho slov nečekal. Poté si však vzal do ruky samonabíjecí pušku vz. 52/57, se kterou denně cvičí každý „čestňák“. Ta je ještě o něco těžší a Honza uznal, že: „ty kluci to mají opravdu těžký“.
 
Na závěr této návštěvy je čekalo přátelské posezení s velitelem útvaru, kde v uvolněné atmosféře velitel Honzovi osobně předal drobné dary a vyjádřil své poděkování.

Fotogalerie

Nahoru