Home page > Aktuality > Návštěva vrchního praporčíka Armády České republiky

Návštěva vrchního praporčíka Armády České republiky

Ve čtvrtek 8. dubna jsme před branami Posádkového velitelství přivítali milou návštěvu. Osobně nás přijel pozdravit vrchní praporčík AČR štábní praporčík Peter Smik, kterého uvítal velitel útvaru plukovník Radek Šíba spolu s vrchním praporčíkem nadpraporčíkem Pavlem Dubnem.

Důvodem jeho návštěvy bylo osobní poděkování za výtečně odvedenou práci trasovacímu týmu Čestné stráže, který několik měsíců pomáhá Krajské hygienické stanici s trasováním pozitivně testovaných občanů. Za zodpovědný přístup k práci byli dne 7. dubna vybraní vojáci z trasovacího týmu odměněni pamětními odznaky symbolicky k 17. výročí založení Posádkového velitelství Praha. Jejich pracovní nasazení tak bylo zaslouženě oceněné.

Trasování je velice náročnou činností, při níž hraje klíčovou roli komunikace. Ta je základním pilířem pro vedení hovoru. Nutno podotknout, že hovory trvají i v řádu několika desítek minut. O tom se přesvědčil i vrchní praporčík AČR. Četař Miroslav Blažek mu předvedl ukázkový hovor, který byl profesionálně a procesně veden – od vyhledání kontaktu po následnou komunikaci, zapisování a dohledávání klíčových informací po vystavení žádanky na testy.

„Veřejnost teď vnímá hlavně vojáky v nemocnicích, očkovacích centrech. Chci, abyste věděli, že i vaší neviditelné práce si my s generálem Alešem Opatou vážíme,“ dodal na závěr návštěvy vrchní praporčík Armády České republiky Peter Smik.

Pomáháme tam, kde je třeba, a děkujeme všem vojákům, kteří trasují a své běžné pracovní povinnosti vystřídali za pomoc občanům – bez přestávky, ohledů na státní svátky a dovolené.

Fotogalerie

Nahoru