Home page > Aktuality > Náčelníci generálního štábu vzpomínali na generála Tomáše Sedláčka

Náčelníci generálního štábu vzpomínali na generála Tomáše Sedláčka

             Bývalí náčelníci Generálního štábu Armády České republiky společně se  současným generálporučíkem Josefem BEČVÁŘEM si v předvečer výročí narození armádního generála Tomáše  SEDLÁČKA (8. ledna 1918), připomněli památku a odkaz člověka, jehož osudy jsou nerozlučně spojeny s osudy našeho státu i armády.

            „Generál Sedláček mne přijímal do armády,“ vzpomínal vždy historicky první náčelník Generálního štábu Armády České republiky generál Karel  PEZL, který toto setkání inicioval, ale který se z důvodu nemoci letošního setkání nemohl zúčastnit.

             Místem, které vojákům bude už vždy připomínat osobnost generála Sedláčka, jsou pražské Dejvice. Právě zde u jeho pomníku v kasárnách Posádkového velitelství Praha uctili jeho památku generál plukovník ve výslužbě Jiří  NEKVASIL, armádní generálové v záloze Jiří  ŠEDIVÝ, Pavel  ŠTEFKA a Vlastimil  PICEK.

          Z dnešního setkání všichni zúčastnění zaslali zdravici armádnímu generálu Petru  PAVLOVI, předsedovi Vojenského výboru NATO, který se ze závažných pracovních důvodů organizátorům za svoji nepřítomnost omluvil.

            Generálplukovník Jiří  NEKVASIL jménem všech poděkoval veliteli Posádkového velitelství Praha plukovníku gšt. Milanu  VIRTOVI a dlouholetému příteli armádního generála Tomáše  SEDLÁČKA panu Lubomíru  ADAMUSOVI za uskutečnění tohoto unikátního setkání a všem příslušníkům Posádkového velitelství Praha za organizaci a příjemnou atmosféru tohoto setkání. Vyzval všechny přítomné, aby se za rok v tuto dobu a tomto místě opět setkali a uctili památku armádního generála Tomáše  SEDLÁČKA. Náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Josef BEČVÁŘ všechny přítomné ujistil, že toto výjimečné a neformální setkání plně podpoří.

 

Text: Lubomír  ADAMUS

Foto: svob. Jiří  TÁBORSKÝ

Fotogalerie

Nahoru