Home page > Aktuality > K oslavám 100 let pařížského Sokola zahrála i Ústřední hudba AČR

K oslavám 100 let pařížského Sokola zahrála i Ústřední hudba AČR

Francouzská pobočka českého Sokola - Sokol de Paris - minulý víkend oslavila 100. výročí svého založení. Při této příležitosti  pařížský Sokol uspořádal výstavu fotografií mapující jeho činnost od založení do současnosti, folklorní večer s tanci a společenské setkání, na kterém  vystoupil i Malý taneční orchestr Ústřední hudby AČR. Tento orchestr je jedinečný šíří svého repertoáru i pódiovým a vizuálním pojetím skladeb. Posluchačům pařížského Sokola, kteří mají velkou zálibu v tančení mazurek, připravil skvělý kulturní zážitek.

 

Sokol de Paris svou činností výrazně přispěl ke vzniku Československa v roce 1918. Jeho členové se po napadení Francie v roce 1940 hlásili jako dobrovolníci k vojenskému výcviku do tehdejší francouzské armády. Mnoho z nich v jejích řadách padlo. 

 

V současnosti Sokol de Paris organizuje především sportovní a kulturní aktivity, také propaguje dobré jméno České republiky v zahraničí. Sdružuje Čechy, Slováky a Francouze, kteří si chtějí připomínat společnou historii a tradice.

Fotogalerie

Nahoru