Home page > Aktuality > Generál Tomáš Sedláček zanechal hluboký otisk v novodobé historii české armády

Generál Tomáš Sedláček zanechal hluboký otisk v novodobé historii české armády

Autor: kpt. Eva Cajthamlová, Posádkové velitelství Praha

Brigádní generálka Lenka Šmerdová, velitel Posádkového velitelství Praha plukovník gšt. Milan Virt, bývalý ministr obrany a náčelník Generálního štábu AČR Vlastimil Picek a další významní hosté si v pondělí 27. srpna v Lázních Toušeň připomněli šesté výročí úmrtí válečného veterána armádního generála Tomáše Sedláčka.

 

Generál Sedláček byl jednou z největších osobností odboje druhé světové války. I přes svůj nelehký osud se stal hrdinou, který i svou další prací a postoji zanechal hluboký otisk v novodobé historii naší armády.

 

„Pro nás vojáky je velkým vzorem a výraznou osobností, na kterou jsme právem hrdi. Pokud by ještě žil, byl by mezi prvními, kterým bych se svěřila, že budu povýšena do hodnosti generála,“ řekla na pietním aktu brigádní generálka Lenka Šmerdová.

 

Místem, které vojákům bude navždy připomínat osobu generála Sedláčka, nejsou jen Lázně Toušeň, ale i pražské Dejvice. V areálu Posádkového velitelství Praha je i pro veřejnost přístupný pomník tohoto vojáka a člověka, jenž se s nesmírným elánem zapojil po listopadu 1989 do procesu obnovy svobody a demokracie v ČR i do budování novodobé české armády.

 

Fotogalerii je možné shlédnout zde: http://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/general-tomas-sed...

Fotogalerie

Nahoru