Home page > Aktuality > Exkurze pro vítěze výtvarné soutěže „Namaluj čestňákovi novou uniformu“

Exkurze pro vítěze výtvarné soutěže „Namaluj čestňákovi novou uniformu“

Ve dnech 23. a 24. 7. proběhla v areálu Posádkového velitelství Praha exkurze pro vítěze malířské soutěže pro děti.

Soutěže „Namaluj čestňákovi novou uniformu“ se zúčastnily děti základních a uměleckých škol včetně jednotlivců. Během měsíce dubna jsme obdrželi spoustu povedených obrázků vojáků a vojákyň v originálních uniformách  Čestné stráže, o jejichž umístění se hlasovalo prostřednictvím sociální sítě. Hlavní odměnou pro vítěze byla exkurze do areálu Posádkového velitelství.

Exkurze se konala předposlední červnový týden. Vítěze individuální kategorie a základních škol ZŠ a MŠ Sobíňov, ZŠ Kladno, C. Boudy 1888 přivítal velitel Radek Šíba. Součástí exkurze byla návštěva krejčovny a Síně tradic, kterými děti provedl vrchní praporčík nadpraporčík Pavel Duben. V krejčovně se děti seznámily se slavnostními a služebními stejnokroji vojáků a vojákyň Čestné stráže, v Síni tradic pak s historií a zbraněmi Čestné stráže. Pro děti byla připravena řada dalších stanovišť, která jim nabízela hned několik aktivit. Děti si mohly vyzkoušet základy první pomoci, práci s detektorem kovů, střílení na terč, maskování v terénu a užily si také závěrečnou prohlídku Tatry 810.

Nejvíce si ceníme chvály rodičů a paní učitelek. „Mnohokrát děkuji jménem svým i dětí za absolvovanou exkurzi. Ani náhodou nás nenapadlo, jak bude vše dokonale připravé a kolik osob bude zapojeno do práce na tomto programu, neuvěřitelné. Syn, nadšený obdivovatel vojáků, již několik dní předem nemohl dospat a po návratu z Posádkového velitelství Praha nebyl schopen hovoru na jiné téma. Byl to zážitek na celý život. Exkurzi si však užily nejen děti, ale také my dospělí. Ještě jednou velký dík nejen za profesionální organizaci, ale také za vstřícný lidský přístup a skvělou komunikaci,“ dodává nadšeně maminka výherců Tereza Vránová.

Děkujeme všem vojákům a vojákyním, kteří se dětem na jednotlivých stanovištích věnovali.

Fotogalerie

Nahoru