Home page > Aktuality > Armádní generál Aleš Opata na návštěvě posádky Praha: Každá výzva je příležitost

Armádní generál Aleš Opata na návštěvě posádky Praha: Každá výzva je příležitost

Armádní generál Aleš Opata na návštěvě posádky Praha: Každá výzva je příležitost

V úterý 23. června 2020 navštívil Posádkové velitelství Praha náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata. Generál se zajímal o výcvik jednotky, materiální zabezpečení a plánované úkoly.

Opatu přivítal velitel posádky Praha plukovník gšt. Radek Šíba v kasárnách Čínská. Zde byla připravena exhibice Ústřední hudba AČR pod vedením jejího zástupce velitele majora Patrika Spinka.

Armádní hudebníci vystřelili dávku dobré české dechové hudby a humoru

Ústřední hudba AČR představila poutavou formou své muzikantské umění a náročné pochodové sestavy v show programu, kterým excelovala na několika festivalech vojenských hudeb v zahraničí i na domácím festivalu v Olomouci a Kroměříži. V současné době vojenští hudebníci svůj program inovují a cizelují tak, aby byli připraveni ho prezentovat široké veřejnosti v co nejlepším formátu, jakmile se festivalové programy opět rozjedou.

Tóny vystřídaly rázné a pečlivé cviky s puškou, zapojilo mnoho „zelenáčů“

Exhibiční jednotka Čestné stráže AČR následně předvedla své vystoupení, které podobně jako vystoupení Ústřední hudby naznalo v letošním roce řadu změn. Oba celky do svých řad přijaly největší počet „zelenáčů“ v historii. Vedoucí exhibice praporčík Otakar Málek a rotný Martin Červinka k tomu dodávají: „Díky pandemickým opatřením nebylo v letošním roce jednoduché se sejít a ve větší míře trénovat. Toto období jsme však využili k dokonalému začlenění všech nováčků. Hlavně díky jejich talentu a chuti učit se novým věcem, zvládli dnešní ostré vystoupení s noblesou.“

DrillFest se v letošním roce neuskuteční

Drillfest – mezinárodní přehlídka exhibičních vystoupení jednotek česných stráží středoevropského a jihoevropského regionu se letos v Praze a Karlových Varech neuskuteční. Důvodem jsou stále platná hygienická a epidemiologická pravidla přijatá kvůli pandemii koronaviru. Přesto bude veřejnost moci zhlédnout vystoupení vojáků Čestné stráže AČR třeba na zářijové akci Den s armádou v Sokolově nebo během programu Dne otevřených dveří základny Kbely.

Každá výzva znamená příležitost

Generál Opata promluvil k vojákům, poděkoval jak Ústřední hudbě AČR, tak i příslušníkům Čestné stráže AČR za jejich práci a reprezentaci Armády ČR na veřejnosti. Na závěr návštěvy generál Opata uvedl, že se za vojáky půjde podívat ještě v rámci jejich polního výcviku.


Kde budete moci vidět exhibiční vystoupení Čestné stráže AČR v nejbližší době?

5. září 2020 Den s armádou, Sokolov

11. září 2020 Den otevřených dveří základny Kbely, Praha.

mjr. Eva Cajthamlová, nrtm. Jiří Maryška, Posádkové velitelství Praha

Foto: nrtm. Jiří Maryška

Fotogalerie

Nahoru